Szukaj w mieście
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica » Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki » Automatyka i Robotyka

30-059 Kraków, Małopolskie
Al. Mickiewicza 30, Zobacz na mapie
Tel: (12) 617-30-50
Fax: (12) 633-91-03
WWW: http://www.imir.agh.edu.pl
Email: dziekanat@imir.agh.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Automatyka i Robotyka Automatyka i Robotyka - Inżynierskie stacjonarne Automatyka i Robotyka - Inżynierskie niestacjonarne zaoczne Automatyka i Robotyka - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Automatyka i Robotyka - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne

Absolwenci studiów kierunku Automatyka i robotyka posiadają wiedzę z zakresu regulacji automatycznej, robotyki, informatyki. Potrafią wykorzystywać komputer i oprogramowanie wspomagające prace inżynierskie, sterowniki logiczne, projektować i eksploatować układy automatyki i robotyki, projektować układy sterowania.

Absolwenci studiów II-go stopnia posiadają wiedzę potrzebną do rozwiązywania złożonych problemów w zakresie automatyki i robotyki. Są oni przygotowani do kierowania interdyscyplinarnymi zespołami, prowadzenia badań jak i kontynuowania kształcenia w zakresie studiów III-go stopnia.

Absolwenci posługują się przynajmniej jednym językiem obcym (poziom B2)

Absolwenci znajdują zatrudnienie w różnej wielkości przedsiębiorstwach zajmujących się automatyką przemysłową i użytkową, w przemyśle budowy maszyn, motoryzacyjnym, przetwórczym, energetyce czy ochronie środowiska. Absolwenci mają dobre przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie automatyki.