Jesteś w: Home » Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica » Wydział Matematyki Stosowanej
Szukaj w mieście
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica » Wydział Matematyki Stosowanej

30-059 Kraków, Małopolskie
Al. Mickiewicza 30, Zobacz na mapie
Tel: (12) 617-35-86 (12) 617-31-68
Fax: (12) 617-31-65
WWW: http://www.wms.agh.edu.pl
Email: wms@agh.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Matematyka Matematyka - Licencjackie stacjonarne Matematyka - Licencjackie niestacjonarne zaoczne Matematyka - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Matematyka - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne


Wydział Matematyki Stosowanej jest jednym z kilkunastu wydziałów AGH. Uniwersytet nasz mieści się w samym centrum Krakowa. Główny gmach, A0, łatwo rozpoznać z daleka dzięki posągowi św. Barbary. Stoi on przy alei Mickiewicza 30, a pozostałe budynki mieszczą się w pasie ciągnącym się od alei Mickiewicza na zachód między ulicami Reymonta, a Czarnowiejską.

Dwa główne skupiska naszego wydziału to tzw. łącznik A3-A4 oraz budynek B7. Do łącznika wchodzimy bądź przez A3, bądź przez A4. Tu, na III piętrze, urzęduje dziekan; tu też mieści się m.in. biuro administracyjne wydziału i, piętro wyżej, pracownie komputerowe. W budynku B7 odbywa się większość zajęć. Tu mieści się m.in. dziekanat i biblioteka.Trzy główne nurty działaności Wydziału Matematyki Stosowanej to: nauka, prowadzenie studiów z matematyki oraz zapewnienie kadry do nauczania matematyki na innych wydziałach AGH.

Dane o działalności naukowej wydziału oraz współpracy naukowej zawiera strona Badania naukowe oraz strony poszczególnych katedr.


Wydział prowadzi studia z matematyki, zarówno I jak i II stopnia. Dlaczego warto studiować matematykę właśnie na naszym wydziale, omówienie zasad studiowania, proponowane specjalności i inne informacje można znaleźć na stronie Studia.

Pozostałe aspekty naszej aktualnej działalności omówione są na odpowiednich stronach (a historia Wydziału tu). Zapraszamy od ich odwiedzenia!

Adres do korespondencji:
Wydział Matematyki Stosowanej AGH
Al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Telefon do biura administracyjnego:
tel: +48-12-617-31-68