Jesteś w: Home » Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica » Wydział Matematyki Stosowanej
Szukaj w mieście
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica » Wydział Matematyki Stosowanej

30-059 Kraków, Małopolskie
Al. Mickiewicza 30, Zobacz na mapie
Tel: (12) 617-35-86 (12) 617-31-68
Fax: (12) 617-31-65
WWW: http://www.wms.agh.edu.pl
Email: wms@agh.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Matematyka Matematyka - Licencjackie stacjonarne Matematyka - Licencjackie niestacjonarne zaoczne Matematyka - Magisterskie uzupełniające stacjonarne Matematyka - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne

O WydzialeWydział Matematyki Stosowanej jest jednym z kilkunastu wydziałów AGH. Uniwersytet nasz mieści się w samym centrum Krakowa. Główny gmach, A0, łatwo rozpoznać z daleka dzięki posągowi św. Barbary. Stoi on przy alei Mickiewicza 30, a pozostałe budynki mieszczą się w pasie ciągnącym się od alei Mickiewicza na zachód między ulicami Reymonta, a Czarnowiejską.

Dwa główne skupiska naszego wydziału to tzw. łącznik A3-A4 oraz budynek B7. Do łącznika wchodzimy bądź przez A3, bądź przez A4. Tu, na III piętrze, urzęduje dziekan; tu też mieści się m.in. biuro administracyjne wydziału i, piętro wyżej, pracownie komputerowe. W budynku B7 odbywa się większość zajęć. Tu mieści się m.in. dziekanat i biblioteka.Trzy główne nurty działaności Wydziału Matematyki Stosowanej to: nauka, prowadzenie studiów z matematyki oraz zapewnienie kadry do nauczania matematyki na innych wydziałach AGH.

Dane o działalności naukowej wydziału oraz współpracy naukowej zawiera strona Badania naukowe oraz strony poszczególnych katedr.


Wydział prowadzi studia z matematyki, zarówno I jak i II stopnia. Dlaczego warto studiować matematykę właśnie na naszym wydziale, omówienie zasad studiowania, proponowane specjalności i inne informacje można znaleźć na stronie Studia.

Pozostałe aspekty naszej aktualnej działalności omówione są na odpowiednich stronach (a historia Wydziału tu). Zapraszamy od ich odwiedzenia!

Adres do korespondencji:
Wydział Matematyki Stosowanej AGH
Al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
Telefon do biura administracyjnego:
tel: +48-12-617-31-68


Adresy i Telefony


Biuro Administracyjne

łącznik A3-A4, p. 301,
tel.: (+48) 12 617 31 68, (+48) 12 617 35 86,
fax: (+48) 12 617 31 65,
e-mail: biuroadm@mat.agh.edu.pl [Jolanta Lempart]
pon-pt: 9:00-15:00.

Dyrektor administracyjny:
   inż. Jan Stoch łącznik A3-A4, IIIp., pok. 302b
 
Pracownicy administracyjni:
   Maria Kasprzycka łącznik A3-A4, IIIp., pok. 301
   mgr Jolanta Lempart łącznik A3-A4, IIIp., pok. 302b
   mgr Małgorzata Przedzimirska łącznik A3-A4, IIIp., pok. 301
   Iwona Stęgowska łącznik A3-A4, IIIp., pok. 301
 

Dziekanat

sprawy dydaktyki [mgr inż. Magdalena Węglowska] - tel: (+48) 12 617 31 67, pawilon B7, p. 2.14
sprawy socjalno-bytowe [mgr Edyta Sotwin] - tel: (+48) 12 617 33 73, pawilon B7, p. 2.15
fax: (+48) 12 617 36 78,
e-mail: dziekanat@mat.agh.edu.pl [Magdalena Węglowska]
pon-śr, pt: 10:30-14:00.
 
Dyżur dziekana ds. studenckich:
  poniedziałek 9:45-11:15,
  środa 10.00-12.00

Pracownicy administracyjni:
   mgr inż. Magdalena Węglowska - kierowniczka dziekanatu
   mgr Edyta Sotwin

Pracownia komputerowa

Kierownik:
    mgr inż. Andrzej Janus
 
Pracownik inżynieryjno-techniczny:
   Andrzej Kordylewski

Obsługa techniczna

   inż. Waldemar Wiśniewski B7, niski parter, pok. 01
   inż. Maciej Skiba łącznik A3-A4, IIIp., pok. 302b

   Beata Białoruska - pracownik gospodarczy
   Elżbieta Kisielewska - pracownik gospodarczy


Biblioteka


pawilon B7, parter,
tel: (+48) 12 617 31 83, (+48) 12 617 47 92,
pon-czw: 10:00-17:00, pt: 10:00-15:00.

Bibliotekarze:
    mgr inż. Elżbieta Libiszewska - kierownik (email: libiszew@uci.agh.edu.pl)
    mgr Barbara Gąsior (email: gasior@mat.agh.edu.pl)

 
              Zbiory i katalogi
              Czytelnie
              Regulamin Biblioteki
              Czasopisma w wersji elektronicznej
 

Zbiory Biblioteki obejmują różne działy matematyki ze szczególnym uwzględnieniem: historii matematyki, logiki matematycznej, teorii mnogości, matematyki dyskretnej, algebry, teorii liczb, algebry liniowej i teorii macierzy, teorii grup i algebr Liego, teorii funkcji rzeczywistych, rachunku różniczkowego i całkowego, równań różniczkowych zwyczajnych i cząstkowych, równań fizyki matematycznej, równań funkcyjnych, równań całkowych, analizy funkcjonalnej, rachunku wariacyjnego, geometrii analitycznej, różniczkowej i algebraicznej oraz geometrii wykreślnej, teorii aproksymacji , topologii, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki matematycznej, analizy numerycznej, teorii operatorów, teorii systemów, informatyki, zastosowań matematyki w różnych dziedzinach, a zwłaszcza: w ekonomii, w fizyce, w technice, w bankowości i finansach oraz ubezpieczeniach.

W bibliotece znajdują 3 czytelnie: Czytelnia Studencka , Czytelnia Czasopism i Czytelnia Pracownicza - wszystkie z wolnym dostępem do półek. W bibliotece dostępne są 4 komputery, w tym 2 dla studentów, z których poprzez internet można sprawdzać zawartość katalogu komputerowego VTLS/VIRTUA w Bibliotece Głównej, katalogi innych krakowskich bibliotek, Narodowy Katalog Centralny NUKat oraz katalog KARO rejestrujący zasoby wszystkich innych (skomputeryzowanych) bibliotek rozproszonych na terenie całego kraju. Wszyscy użytkownicy sieci AGH mają bezpośredni dostęp do tematycznych baz danych (polskich i zagranicznych) oraz do pełnotekstowej elektronicznej wersji czasopism udostępnianych w ramach konsorcjów i akcji promocyjnych (na określony czas), pod adresem: www.bg.agh.edu.pl. Pracownicy i studenci WMS mają dostęp do światowej literatury matematycznej. Wydział MS należy do konsorcjum "Mathematical Reviews" i posiada dostęp do retrospektywnej bazy MathSciNet rejestrującej światową literaturę matematyczną począwszy od 1940 roku. Dla studentów wyższych lat, poza podręcznikami i innymi opracowaniami w języku polskim, gromadzona jest specjalistyczna literatura obcojęzyczna, tematycznie związana ze specjalnościami kierunku Matematyka. Biblioteka dokumentuje i przechowuje dorobek publikacyjny pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału oraz gromadzi preprinty i sprawozdania z prowadzonych przez nich badań. W bibliotece WMS przechowywane są również prace magisterskie absolwentów naszego Wydziału oraz prace doktorskie. W bibliotece obejrzeć można "Wystawę nowości", gdzie przez okres 2 tygodni eksponowane są najnowsze zakupy wydawnictw zagranicznych.